Plakaty do salonu – jak modnie urządzić salon?

Plakaty to jeden z największych hitów wnętrzarskich ostatnich sezonów. Mnogość stylów i grafik pozwala na doskonałe uzupełnienie wystroju pokoju dziennego. Przekonaj się, jak można modnie urządzić salon z plakatami i dlaczego warto to zrobić!

Plakaty do salonu – zalety takiego rozwiązania

Plakaty do salonu cechują się tym, że są znacznie tańsze niż obrazy czy wiele innych elementów dekoracyjnych. Poza tym są lekkie, dzięki czemu łatwo jest je powiesić na ścianie. Ich rozmiary są uniwersalne i bez problemu można znaleźć ramki pasujące do stylu danego pomieszczenia.

 

Dzięki lekkości plakatów można je umieścić nawet na cienkich ścianach, w których nie powinno się wiercić. Będą trzymać się świetnie na specjalnych naklejkach nieniszczących farby. Ponadto występują w tak wielu wariantach, że z pewnością każdy może znaleźć model spełniający oczekiwania.

Plakaty do salonów w różnych stylach

Plakaty można dopasować do salonów w każdym stylu, m.in.: glamour, industrialnym, skandynawskim, nowoczesnym, klasycznym, romantycznym, retro czy boho. W loftowych aranżacjach sprawdzą się m.in. plakaty z motywem miast. Można postawić zarówno na zdjęcia z widokiem Los Angeles czy Nowego Jorku, jak i na mapy metra. Siatki przecinających się linii wyglądają minimalistycznie, ale świetnie wpływają na klimat całego wnętrza.

 

Dla miłośników podróżowania i spędzania czasu na świeżym powietrzu poleca się plakaty przedstawiające naturę. Nadają one świeżości i koloru salonom urządzonym np. w stylu skandynawskim. Wpiszą się także w tradycyjne wnętrza oraz te urządzone eklektycznie. Do nowoczesnych salonów warto wybrać plakaty z modernistycznymi grafikami. Te mogą być zarówno stonowane, jak i mocno rzucać się w oczy kolorami. Ciekawą opcją są np. abstrakcyjne portrety.

 

Ogromną popularnością cieszą się plakaty line art, które uzupełnią wnętrza w stylu glamour. To obrazy przedstawiające bardzo minimalistyczne rysunki wykonane za pomocą nierzadko jednej linii. Zwykle przedstawiają zarys jakiejś postaci, twarzy lub rośliny.

Gdzie jeszcze warto umieścić plakaty?

Poza salonem plakaty doskonale sprawdzą się także w sypialni. Można zawiesić je np. nad łóżkiem. Coraz częściej spotyka się je w łazienkach, gdzie urozmaicają zwykle niewielką przestrzeń. Plakat dobrze wygląda również w przedpokoju, który prowadzi wprost do salonu. Można tam zawiesić grafiki powiązane stylistycznie z tymi znajdującymi się na ścianach pokoju dziennego.