Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiaty garażowej?

Wiata garażowa jest tańszą alternatywą dla tradycyjnego garażu. Wielu z nas nie ma możliwości posiadania odpowiedniego zadaszenia dla swojego auta. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że żadna karoseria nie przepada za zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Intensywne promienie słoneczne, śnieg czy marznąca mżawka nie są sprzymierzeńcami naszego samochodu. Decyzja o budowie wiaty garażowej wpłynie korzystnie na żywotność naszego auta. Nic nie zastąpi ogrzewanego garażu, ale z pewnością jest dużo lepszym rozwiązaniem niż zostawienie go bez żadnej ochrony.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wiaty garażowej?

Materiał

Materiał powinien być wysokiej wydajności i odporny na promienie UV. Nie powinien zmieniać kształtu panelu. Zwróćmy uwagę czy został przetestowany pod względem łuszczenia się, wysokiej temperatury otoczenia, reakcji na zwiększone promieniowanie UV oraz poddany działaniu wilgoci przez jeden miesiąc bez przedostania się wilgoci do środka. Te informacje są kluczowe dla żywotności naszej wiaty garażowej.

Montaż

Najlepiej wybrać wiatę garażową do samodzielnego montażu. Zaoszczędzimy czas i pieniądze. Wiata poliwęglanowa sprawdzi się w tym przypadku doskonale.

Konstrukcja

Stabilna i wytrzymała konstrukcja posłuży nam latami, a malowana proszkowo rama z aluminium i ocynkowanej stali, będzie odporna na rdzę. Panele wypełniające powinny być odporne na gradobicia, jednocześnie wpuszczając światło i chroniąc przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Wygląd tez ma znaczenie, nie kupujmy czegoś, co na pierwszy rzut oka nam się nie podoba. Konstrukcja wsparta na czterech słupach powinna zapewnić nam komfortowy, szeroki i wysoki wjazd.

Utrzymanie

Wysokiej jakości materiały są zazwyczaj odporne na wszelkiego rodzaju zniszczenia.  Nie tłuką się i wytrzymują silny wiatr i duże obciążenie śniegiem. Produkt wysokiej jakości nie rdzewieje, nie gnije, nie porasta mchem ani pleśnią. Utrzymanie czystości wiaty garażowej do samodzielnego montażu nie powinno stanowić żadnego problemu, wąż ogrodowy bądź sam deszcz poradzą sobie z tym doskonale.

Demontaż

Zarówno montaż, jak i demontaż jest bardzo ważną kwestią. W sytuacji, gdy wiata może być zamontowana w innym miejscu, w przyszłości może zmienić swoje zastosowanie. Wiata garażowa do samodzielnego montażu może służyć jako plac zabaw dla dzieci, miejsce na grilla oraz jako powierzchnia magazynowa.

Pamiętajmy, że budowa wiaty garażowej jest pod względem formalności prostsza, nie wymaga ona bowiem żadnych procedur urzędowych jeżeli jej powierzchnia zabudowy nie przekracza 50 m2, gdy znajduje się na działce przeznaczonej na budownictwo mieszkalne lub na działce zabudowanej budynkiem mieszkalnym. Twój samochód zasługuje na odrobinę luksusu, a wiata garażowa będzie w tym przypadku świetnym rozwiązaniem. Jakie macie zdanie na ten temat?  Zapraszamy do dyskusji.

http://ogrodosfera.pl/wiaty-garazowe