Trudny wybór: dom czy mieszkanie?

Każdy marzy o własnym kącie, ale planując kupno nieruchomości, kierujemy się różnymi priorytetami. Jedni cenią przestrzeń i prywatność, dlatego poszukują domu na przedmieściach. Z kolei inni kładą nacisk na dobry dojazd do każdej części miasta, więc dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest mieszkanie w centrum.

Od kilku lat można zauważyć stopniowe wyludnianie się miast. Ludzie w poszukiwaniu ciszy i spokoju uciekają na przedmieścia lub na wieś. Według statystyk jedynie Rzeszów i Warszawa oparły się temu trendowi. Jeśli poszukujesz nieruchomości w stolicy Podkarpacia, przeanalizuj dokładnie swoje potrzeby i wymagania zanim skierujesz swoje kroki do biura nieruchomości.

Wiele osób planując zakup własnych czterech kątów staje przed dylematem – dom czy mieszkanie? Wybór ten jest niezwykle ważny dla komfortu naszego codziennego funkcjonowania. Jednak definicje komfortu są podyktowane indywidualnymi preferencjami, dlatego nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Zalety mieszkania dla osoby, która ma inną hierarchię potrzeb niż zwolennicy mieszkań, mogą stanowić wady. Jeśli cenisz sobie szybki dojazd do pracy, a wieczory lubisz spędzać w knajpkach w centrum, w swoich poszukiwaniach celuj w mieszkania na sprzedaż Rzeszów jest do tego idealnym miejscem. Jeśli natomiast cenisz sobie ciszę i spokój, pomyśl o domu na przedmieściach. Nim podejmiesz tą jedną z najważniejszych w życiu decyzji, warto przeanalizować kilka istotnych czynników.

Powierzchnia

Jedną z zalet domu jest to, że daje on wiele możliwości aranżacyjnych, ze względu na dużą powierzchnię. Zmieści się tu wszystko, czego potrzebujesz. Posiadasz dużo ubrań – możesz urządzić w jednym z pokojów przestronną garderobę, masz dużo książek – urządź efektowną biblioteczkę. Swoboda w planowaniu przestrzeni jest nieporównywalnie większa niż w mieszkaniu. Każdy z domowników może mieć w domu swój pokój, znika problem porannych kolejek do łazienki, bo w domu można mieć dwie, a w kuchni można pozwolić sobie na wspólne, rodzinne gotowanie, bo jest na to wystarczająca ilość miejsca. Do tego dochodzi jeszcze działka, która może być doskonałym miejscem do wypoczynku dla amatorów zieleni, do zabawy dla dzieci czy urządzania garden party dla znajomych. Pod tym względem dom przeważa nad mieszkaniem.

Lokalizacja

O wiele łatwiej znaleźć mieszkanie niż dom w lokalizacji dobrze skomunikowanej z miejscem pracy. Mieszkając w mieście i dojeżdżając do pracy komunikacją miejską oszczędzamy czas i pieniądze. Można jednak w tym przypadku zastanowić się nad rozwiązaniem pośrednim. Domy w zabudowie bliźniaczej Rzeszów oferuje w atrakcyjnych, nowych osiedlach wielorodzinnych, które są dobrze skomunikowane z resztą miasta. Decydując się na takie rozwiązanie mamy i dobry dojazd do centrum, a jednocześnie możemy cieszyć się urokami życia w spokojnej i cichej okolicy, z dala od gwaru blokowisk.

Koszty

Wybierając między domem a mieszkaniem, często fundamentalnym wyznacznikiem jest dla nas cena. Jednak nie jest ona miarodajnym kryterium. Zarówno koszty domu, jak i cena mieszkania zależą od wielu czynników, wśród których kluczowa jest lokalizacja. To miejsce, w którym chcemy zamieszkać znacząco wpływa na wartość nieruchomości. W cenie mieszkania w centrum można kupić na przedmieściach dom o znacznie większym metrażu. Zanim rozpoczniesz poszukiwania mieszkania na sprzedaż w Rzeszowie, przekalkuluj wszystko dokładnie biorąc pod uwagę lokalizację i powierzchnię wymarzonej nieruchomości.

Jak było w Waszym przypadku? Wybór padł na dom czy mieszkanie? Zapraszamy do dyskusji.
Teraz i Ty możesz tworzyć decodom.pl + dodaj artykuł