Top 5 dekoracji, których nie może zabraknąć w Twoim domu. A czy Ty masz już wszystkie?

Pewne dekoracje przywołują wspomnienia, inne budzą nostalgię, jeszcze inne spokój i radość. Niektóre skłaniają do refleksji. Tak jest zwłaszcza z obrazami sztuki nowoczesnej, które nie raz wyrażają wiele poprzez niewielkie środki wyrazu. Dla jednych na pierwszy rzut oka jest to kilka plam, a dla innych coś, co budzi skojarzenia z jego własnym życiem, czy dobrze oddaje aktualne emocje. Jednak dziś nie zajmiemy się abstrakcjonizmem, a wymienimy top 5 dekoracji, których w domu nie powinno zabraknąć.  

Świeca zapachowa – bo przyjemna woń w pokoju to podstawa

Czy wyobrażasz sobie pokój bez zapachów, które na co dzień Cię otaczają. Jeśli aura nie jest odpowiednia można w łatwy sposób ją stworzyć i nie trzeba w tym celu piec świeżego chleba czy ciasta, choć niewątpliwie te zapachy budzą wspomnienia ciepła domowego ogniska. Można je jednak wytworzyć bardziej dosłownie i dodatkowo połączyć z roztaczającym się wokół zapachem. Zatem koniecznie polecamy zakupienie świecy zapachowej. Dostępne są różne, bardzo intensywne kwiatowe, owocowe, a także korzenne zapachy, które mogą wypełnić twoją ulubioną przestrzeń, w której lubisz się relaksować. Świeca zamknięta w szklanej obudowie, pokrytej kolorowymi zdobieniami upiększy salon lub sypialnię. Jeśli jeszcze jej nie posiadasz, to koniecznie zamów ją już dziś.

Duży wazon z ozdobnymi gałęziami – minimalizm i brak konieczności pielęgnacji

Według filozofii slow fashion w domu nie powinno się znajdować zbyt wiele dekoracji. Nie warto zatem kupować wielu porcelanowych i szklanych słoników i innych figurek, a także srebrnych talerzy. Lepiej wybrać duży, najlepiej transparentny wazon, a do niego włożyć dekoracyjne gałęzie. Można je pomalować na dowolny kolor, jak również pokryć lakierem z brokatem, by lśniły podobnie jak kryształowe żyrandole. Alternatywą dla wazonu będą duże donice, w których możesz posadzić mało wymagające rośliny, które jednocześnie będą doskonałymi pochłaniaczami nie tylko dwutlenku węgla, ale również szkodliwych jonów. To prawdziwy niezbędnik do pokoju, gdzie zorganizowany został gabinet i znajduje się wiele sprzętów elektronicznych.

Pufa, która uzupełni wnętrze salonu

Warto zwrócić uwagę na meble, które mogą stać się swoistymi dekoracjami. Niewątpliwie do takich modułów należą pufy, które mogą być częścią większych narożników albo osobnymi meblami, które sprawdzą się nie tylko w salonie, ale również przedpokoju. Pikowaną pufę co ciekawe można wykonać samodzielnie, a do tego celu potrzebna będzie jedynie stara komoda, a także materiał tapicerski. Wystarczy wyciągnąć szuflady i położyć ją na ziemi. Następnie można wykorzystać różnego typu wypełnienie, a na górze przytwierdzić część blatu, po uprzednim naciągnięciu na niego materiału tapicerskiego. Taka pufa sprawdzi się również w sypialni w sąsiedztwie łóżka jako dodatek do toaletki bądź też naprzeciw wezgłowia. Oczywiście, jeśli nie masz narzędzi tapicerskich, cierpliwości, a także odpowiednich umiejętności, to powinieneś zakupić pufę.

Tapeta ścienna 3 D – bo robi niezwykłe wrażenie

Kolejną dekoracją, niezwykle modną, której nie może zabraknąć w Twoim domu, jest tapeta ścienna 3D. To rodzaj winylowej tapety na flizelinie na której nadrukowana została grafika z efektem głębi i trójwymiarowości. Jeśli Twoje dziecko chce mieć pokój safari, to na ścianie może znaleźć się tapeta z wizerunkiem słonia, który prezentuje się jakby właśnie przechadzał się przez pokój. Z kolei do salonu w minimalistycznym wydaniu sprawdzi się tapeta 3D z geometrycznym wzorem, tworzącym złudzenia optyczne.

Ramki na zdjęcia i antyramy, które można podświetlić ledami

Naszą piątą propozycją są ramki do zdjęć. Taki prosty element, a jednak nie jest widoczny w każdym domu, a szkoda, bo wprowadza sporo ciepła i miłej atmosfery. Można powspominać z rodziną wspólnie spędzone chwile uwiecznione na fotografiach. Niestety ciągle wiele osób wszystkie swoje zdjęcia przechowuje w pamięci smartfona i tak naprawdę bardzo rzadko do nich zagląda. A tradycja robienia albumów i wieszania zdjęć na ścianach nie powinna zaniknąć, tym bardziej że do dyspozycji są niezwykłe ramki na zdjęcia zestawy dużych i małych ramek można ustawić w dowolnej konfiguracji, tworząc swoisty kolaż, który świetnie się prezentuje. Im bardziej minimalistyczny zestaw, tym lepiej, gdyż będzie ponadczasową dekoracją. Dodatkowo może zostać podświetlony taśmami led, podobnie jak antyrama.

Jeśli nie wiesz, jakie dekoracje są obecnie na czasie, to mamy nadzieję, że nasz poradnik nieco rozjaśnił sytuację. Możesz oczywiście wybrać coś zupełnie innego, wszak nasze gusta są bardzo różnorodne i to piękne, że różnimy się w kwestii upodobań, gdyż dzięki temu mogą powstawać oryginalne i niebanalne wnętrza.