Top 5 Domów dla miłośników ścianki wspinaczkowej

Ścianka wspinaczkowa to świetna zabawa, a dla większości ludzi alternatywa dla tradycyjnej siłowni. Nie trzeba wychodzić z domu aby uzyskać efekt wyczerpujących ćwiczeń. Niektórzy ludzie na samym wstępie wpisali ściany wspinaczkowe w projekt własnego domu. Najczęściej są to fanatycy, hobbyści a czasem przeznczeniem jest pokój zabaw dla dzieci.

Oto 5 przykładów nowoczesnych ścianek wspinaczkowych w domach i na domach.

1. Część tego nowoczesnego, czarnego domu posiada ścianę wspinaczkową, która pozwala właścicielom na zdobycie szczytu własnego domu. Projekt Carney Logan Burke Architects.

2. Mała ściana wspinaczkowa w tym nowoczesnym domu prowadzi do przestrzeni, która może być wykorzystywana podczas czasu wolnego. Ścianka wspinaczkowa w strefie przeznaczonej dla dzieci. Projekt Tukurito.

3. W tej nowoczesnej sypialni zainstalowano osiem dużych paneli drewnianych tworzących ścianę wspinaczkową, która może cieszyć niezależnie od pogody. Projekt Linc Thelen Design together with Scrafano Architects.

4. Ta szara ściana wspinaczkowa z kolorowymi uchwytami prowadzi od samej podłogi aż po taras na zewnątrz domu. Projekt naf architect & design.

5. Ten maleńki dom z zewnątrz został pokryty uchwytami wspinaczkowymi, aby utworzyć 2w1 – mobilny dom i ścianke wspinaczkową w jednym. Projekt Tiny Heirloom.

Zabawa na ściance wspinaczkowej przemawia przede wszystkim fakt, że taka dyscyplina to połączenie obu rzeczy tak ważnych dla dziecięcego rozwoju – ruchu i dobrej zabawy. Nie ma lepszego sposobu na utrzymanie zdrowia niż odpowiednia aktywność fizyczna. Tutaj przyjemność niesie ze sobą ogromny ładunek pożytecznych skutków ubocznych. Po pierwsze sprawność fizyczna znacznie się zwiększy, kiedy dzięki wykorzystaniu siły swoich rąk i nóg będzie pięło się coraz wyżej na ściance wspinaczkowej. Taka zabawa uczy również jak przyjemne może być dążenie do celu i zdobywanie kolejnych umiejętności. Kształtując siebie podnosimy swoje poczucie wartości.

Jesteście miłośnikami ścianki wspinaczkowej? Macie może taką w swoich domach? Zapraszamy do dyskusji, również na naszym Facebooku.