Waga łazienkowa – piękna i praktyczna

W skutecznym odchudzaniu chodzi nie tylko o masę ciała. Dlatego kluczowe jest, by poza wskazówką wagi obserwować dodatkowo, jak zmienia się zawartość tkanki tłuszczowej i wody  oraz masa mięśniowa. Do tego służy waga łazienkowa z funkcją analizy składu ciała Veroval®.

Dlaczego warto pomyśleć o dobrej wadze łazienkowej?

Jeżeli utrata masy ciała następuje w krótkim okresie, ale zawartość tkanki tłuszczowej rośnie lub pozostaje na niezmienionym poziomie, prawdopodobnie organizm pozbył się wody. Dzieje się tak na przykład po intensywnym treningu, wizycie w saunie czy w wypadku stosowania diety nakierowanej na szybkie odchudzanie. Jeżeli masa ciała rośnie w średnim terminie, podczas gdy zawartość tkanki tłuszczowej maleje lub pozostaje niezmieniona, najprawdopodobniej nastąpił przyrost masy mięśniowej. Jeżeli maleje zarówno masa ciała, jak i zawartość tkanki tłuszczowej, dieta jest skuteczna, a sukces motywuje do dalszych wysiłków na rzecz przywrócenia i utrzymania dobrej kondycji fizycznej i zdrowotnej.

Waga łazienkowa z funkcją analizy składu ciała Veroval® umożliwia uzyskanie informacji na temat masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, masy kostnej i zawartości wody w organizmie.

Waga wykorzystuje do tego metodę analizy impedancji bioelektrycznej (BIA), opartą o pomiar zróżnicowanego oporu elektrycznego tkanek w połączeniu z innymi danymi. Są to: wiek, wzrost, płeć, stopień aktywności fizycznej.
Urządzenie automatycznie oblicza zapotrzebowanie kaloryczne oraz właściwą masę ciała. Została wyposażona w wygodny odłączany wyświetlacz z bezprzewodowym połączeniem (także w trakcie pomiaru) i składaną podstawą. Zapamiętuje po 30 pomiarów dla 4 użytkowników.


Urządzenie jest kompatybilne z oprogramowaniem Veroval® medi.connect, umożliwiającym prowadzenie pełnej historii pomiarów, integrowanie i porównywanie wyników z różnych urządzeń Veroval®. Pozwala także na analizę wyników i wygenerowanie graficznego obrazu, a także udostępnianie danych lekarzowi poprzez e-mail lub on-line. Z platformy można korzystać pobierając oprogramowanie na komputer osobisty lub rejestrując się w bezpiecznej aplikacji internetowej. Urządzenie jest wyposażone w adapter USB-Bluetooth®, umożliwiający przeniesienie danych na komputer. Wynik analizy ma charakter przybliżony i nie zastępuje profesjonalnej diagnostyki prowadzonej z wykorzystaniem metod medycznych, takich jak np. tomografia komputerowa.

Przeciwwskazania

Z wag wykorzystujących metodę analizy bioimpedancyjnej nie powinny korzystać osoby posiadające aktywne implanty elektryczne (np. rozrusznik serca), implanty mogące przewodzić prąd (np. sztuczny staw biodrowy) oraz kobiety w ciąży. Każdy szybki spadek masy ciała bez towarzyszącej diety lub intensywnego treningu powinien być przedmiotem konsultacji medycznej i dalszej diagnostyki.


Partnerem marki Veroval® jest Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej. Urządzenia są dostępne w aptekach i sklepach medycznych. Więcej informacji na temat nowoczesnych metody ochrony zdrowia przy użyciu urządzeń, testów i aplikacji Veroval® można znaleźć na stronie internetowej www.veroval.info.

Sugerowana cena: 299 zł
http://pl.hartmann.info