Z czego mogą być przegrody tarasowe? Modele i rodzaje przegród tarasowych

Wielu z nas ceni sobie prywatność, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na przegrodach tarasowych. Czytajcie dalej, jeśli zastanawiacie się nad osłonieniem własnego tarasu, w celu zwiększenia prywatności. Omawiamy popularne materiały, z których wykonuje się przegrody tarasowe oraz sprawdzamy, jakie są popularne rodzaje przegród na taras.

Czym osłonić taras?

Taras można ogrodzić różnego rodzaju produktami, popularne są markizy, płoty panelowe czy maty z różnego rodzaju materiałów. Poniżej prezentujemy kilka przykładowych produktów, którymi można osłonić taras.

Przegrody tarasowe

Przegrody tarasowe producenta Metal-mr wydają się być najlepszym rozwiązaniem, są wykonane z aluminium, dzięki czemu są odporne na warunki pogodowe. Kolejną ich zaletą jest to, że są wytrzymałe. To idealna opcja dla osób, które cenią sobie prywatność.

Maty osłonowe

Popularnym rozwiązaniem na taras są maty osłonowe, często są one wykonane z drewna, wikliny, trzciny czy bambusu. Sprawdzą się one idealnie na tarasach utrzymanych w stylu rustykalnym, czy boho.

Rośliny zamiast ogrodzenia

Często spotykanym rozwiązaniem są… rośliny. Ludzie chętnie sadzą różnego rodzaju drzewa, krzaki, które mają pełnić funkcję odgradzającą.

Markizy boczne

Na tarasie można zamontować także markizy boczne, które służą jako parawan. Ich zaletą jest to, że są zwijane, więc w każdej chwili można się zasłonić, jak i odsłonić, co niestety w przypadku innych opcji nie jest możliwe.

Rodzaje przegród tarasowych

Wyróżnić możemy kilka rodzajów przegród tarasowych, chcielibyśmy dziś przytoczyć te, najbardziej popularne.

Przegrody aluminiowe

Najpopularniejsze są przegrody aluminiowe, są one niezwykle uniwersalne, sprawdzą się zarówno w ogrodzie klasycznym, jak i nowoczesnym. Przegrody tarasowe wykonane są z aluminiowych segmentów i słupów, dzięki czemu ich długość można w łatwy sposób modyfikować.

Gabiony ogrodowe

Równie popularnym rozwiązaniem dla odgrodzenia tarasu są… gabiony ogrodowe. Zwykle używa się ich jako ogrodzenia domu lub jako podmurówkę, ale dobrze sprawdzą się także jako odgrodzenie tarasu.

Drewniane płoty osłonowe

Z kolei jeśli chodzi o tańsze rozwiązania, to warto zastanowić się nad drewnianymi płotami osłonowymi, zostały one stworzone właśnie po to, by odgradzać działkę, czy ogród. Takie przesłony dobrze sprawdzą się, jako ogrodzenie tarasu, trzeba jednak mieć na uwadze to, że drewno nie jest zbyt trwałym materiałem.

Z czego mogą być wykonane przegrody na taras?

Przegrody tarasowe mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, z pewnością każdy znajdzie dla siebie satysfakcjonujące rozwiązanie. Popularne są przegrody tarasowe z:

  • aluminium,
  • drewna,
  • PVC,
  • wikliny,
  • polipropylenu,
  • polietylenu,
  • bambusa.

Niektóre z tych materiałów są trwalsze, inne mniej, jednak każdy z nich będzie świetnie spełniał funkcję odgradzającą taras od sąsiadów.

Na rynku znaleźć można wiele różnych modeli przegród tarasowych, warto dokładnie się z nimi zapoznać, by znaleźć rozwiązanie, które w stu procentach będzie spełniało nasze potrzeby i wymagania.